Складність відкриття ПП, в першу чергу, пов’язана з підготовкою пакету документів. Сьогодні в нашій статті відповідаємо на питання, які документи потрібні, щоб відкрити ПП. А також поговоримо про різницю між ПП і ФОП. ПП або ФОП. Як правильно?
Пропонуємо трохи розібратися в термінах, які використовують в нашій країні для позначення організаційно-правових форм. Наприклад, дуже часто ПП і ФОП вживають як синоніми. Хоча це не правильно.
ФОП або ФОП – це фізична особа-підприємець (або «фізична особа-підприємець» на українському). Тобто, це будь-яка фізична особа, яка працює в якості підприємця, але яке не реєструє для цього юридична особа (організацію). ФОП завжди називається на прізвище підприємця, наприклад, ФОП Іванов І.І.
ПП – це приватне підприємство. Це вже юридична особа, тобто організація. І зареєструвати ПП (тобто стати засновниками) можуть або кілька фізичних осіб (необмежене число), або одна юридична особа. У ПП може бути будь-який, не зареєстрована раніше, назва. Наприклад, ПП «Сонечко».
Чому ж все-таки виникає плутанина в поняттях? Справа в тому, що дуже фізичне-особа підприємця для зручності називають приватним підприємцем і використовують в цьому випадку скорочення ПП. Але це не зовсім коректно. І якщо мова йде все-таки про підприємця, правильніше буде вжити скорочення ФОП (або ФОП на укр.).
Тепер, коли ми розібралися з терміном, відповімо на запитання, які документи потрібні, щоб
відкрити ПП.
Готуємо документи для відкриття ПП
Отже, ми розібралися, що ПП – це юрособа. Тому пакет документів сильно відрізняється від тих, які потрібні для реєстрації ФОП.
- Перше, що потрібно, – це паспорт і ІПН всіх засновників фізичних осіб. А якщо засновник – юридична особа, то – це виписка або свідоцтво про держреєстрацію юрособи.
- Найголовніше, що знадобиться для реєстрації ПП, – це установчі документи (а саме статут). Підготувати ці документи можна або самостійно (правда, в цьому випадку ви можете не доля якісь нюанси і законодавчі вимоги, у реєстратора можуть виникнути зауваження, і статут доведеться переробляти), або залучити для цього юристів. Статут для ПП – це найголовніший документ, який визначає і регулює його подальшу діяльність. Тому до його складання варто підійти особливо уважно і відповідально.
Зверніть увагу, що в 2016 році держреєстратору подається тільки один екземпляр. А підписи всіх засновників можна завірити у нотаріуса, щоб в подальшому, коли потрібно буде завірити нотаріально копію статуту, у нотаріуса не виникало зауважень і претензій.
- Також необхідно рішення зборів засновників, яке підтверджує прийняття рішення засновниками відкривати приватне підприємство.
- Заповнена реєстраційна форма-заява на відкриття ПП.
- Заява на обрання спрощеної системи оподаткування (якщо діяльність буде вестися саме на спрощеній системі) і заяву на реєстрацію в якості платника ПДВ (якщо є необхідність).
- Якщо відкриття ПП вам здійснюють юристи або юридична фірма, то знадобитися нотаріальна довіреність.
Після того як всі документи будуть підготовлені, ви або ваш представник звертаєтеся до держорганів, які проводять реєстрацію юридичних осіб. Там необхідно все здати під опис.
Якщо у держреєстратора НЕ буде претензій до оформлення і до наявності документації, то вже через два дні після цього, ваше ПП повинно бути зареєстровано. Перевірити це можна, зайшовши на сайт Мін’юсту і ввівши код, який держреєстратор ставить в правому верхньому кутку опису документів. Тут же можна роздрукувати виписку з ЄДР, якщо підприємство успішно зареєстровано.