В Україні головні проблеми відкриття та ведення бізнесу пов’язані з відсутністю підтримки з боку влади, недосконалою податковою політикою і судовою системою, високим рівнем корупції та іншими малоприємними нюансами. У таких умовах правова допомога стає запорукою безпечного та стабільного розвитку компанії, і обійтися без неї буває просто неможливо. Чим живе український бізнес?
Незважаючи на те, що малий і середній бізнес в Україні становить 98% всіх суб’єктів господарювання, похвалитися великою часткою у ВВП країни він не може (всього близько 15%).
Українським підприємствам, щоб залишатися на плаву, щодня доводиться стикатися з масою проблем. Реалії диктують свої правила, і щоб вижити доводиться підлаштовуватися під них. Які ж «хвороби» заважають нормальному розвитку українського бізнесу?
Всесвітній економічний форум представив щорічне дослідження глобальної конкурентоспроможності за 2013-2014 рр. Серед іншого були проаналізовані основні проблемні фактори розвитку бізнесу в Україні.
У таких умовах без регулярної допомоги юриста не обійтися. Яку ж користь може надати юридична фірма бізнесу?
Юридична допомога для стартапа
Для фірм, які тільки починають свою діяльність, допомога юриста може полягати в проведенні реєстрації ПП, ТОВ, ФОП та ін. Самостійне заповнення документів, підготовка статуту, проходження всіх етапів цієї процедури, черги в державних органах, – все це може затягувати процес. І багато підприємців звертаються за допомогою до юристів, щоб всі турботи з реєстрації фірми вони взяли на себе.
Складання договорів – справа тонка
Для будь-якого бізнесу укладення договору з контрагентом – важлива частина діяльності, від якої залежить успішність угоди і подальші взаємини з клієнтами. Договір – це документ, який закріплює на законодавчому рівні всі умови співпраці. І якщо раптом надалі будуть виникати розбіжності з контрагентом, договір допоможе їх вирішити.
Тому дуже важливо, щоб цей документ був грамотно складений досвідченим юристом. Скачування шаблону з інтернету може послужити вам погану службу. Адже в подібних шаблонах не передбачені нюанси діяльності замовника і виконавця, як правило, в недостатньому обсязі прописана відповідальність, обов’язки, права та інше.
Розробка договору – робота юриста, тільки він може зробити це професійно, передбачивши всі можливі підводні камені. Юрист також може провести експертизу договору. Допомога юриста або адвоката може знадобитися і при перевірці контрагента.
Всі ці моменти під час розробки та укладення договорів допоможуть убезпечити бізнес і зробити співпрацю з контрагентами максимально продуктивною і прозорою.
Захист в суді і не тільки
Буває й так, що бізнесу доводиться відстоювати свої права в суді. У цьому випадку без залучення до справи досвідченого юриста чи юридичної фірми вже точно не обійтися.
Найбільш часто у бізнесу виникає необхідність залучати юридичну фірму для вирішення податкових спорів. З прийняттям нового Податкового кодексу і постійним внесенням до нього змін, підприємці та підприємства регулярно стикаються з податковими проблемами. Навіть без фактичних порушень можуть виноситися незаконні рішення по нарахуванню податків і штрафних санкцій. Своєчасне звернення до юриста може врятувати ситуацію. Фахівці детально проаналізують всі обставини та документи справи, розроблять ефективну стратегію захисту в суді і т.д.
Правовий аналіз компанії
На етапі продажу або купівлі бізнесу або ж перед укладенням іншої не менш важливої угоди, дуже часто вдаються до проведення комплексної правової перевірки діяльності. Цю процедуру ще називають «правовий due diligence» (дью ділідженс). У ході такої перевірки юрист оцінює всі правові ризики проекту, проводить глибоку всебічну оцінку юридичного стану справ (чи немає заборгованостей перед контрагентами та інших невиконаних зобов’язань), внутрішніх процесів і процедур компанії, оцінює загальну законність угоди і багато іншого.
Завдяки цій процедурі власник може розуміти надійність і перспективність майбутньої угоди. Тому щоб виключити всі можливі ризики і не купувати «кота в мішку», правильніше звернутися за допомогою до юристів.
Це одні з найпоширеніших ситуацій, в яких юридична допомога може допомогти бізнесу убезпечити діяльність і відносно стабільно працювати в українських реаліях. До речі, багато компаній йдуть ще далі і замість періодичного звернення в юридичну фірму, вони укладають договір на абонентське юридичне обслуговування. У такому випадку, за компанією закріплюється особистий юрист, який вирішує всі щоденні запитання і може запобігти багато небажаних ситуацій і проблем.
Подумайте і ви про юридичний захист свого бізнесу. Можливо, саме зараз вам необхідно провести правову оцінку діяльності, експертизу договору, перевірку контрагента, підготувати позов чи інший документ. Доручайте вирішення таких питань професійним юристам, і ви можете уникнути багатьох проблем у своїй діяльності.
Звертайтеся, будемо раді відповісти на всі питання.
[contact-form-7 id=”814″ title=”Замовлення”]