Багатьом здається, що бути підприємцем не так вже й складно. Невеликий бізнес – невеликі клопоти. Так думають багато, починаючи власну справу, і вже буквально через кілька місяців зариваються в купі проблем і питань. Сьогодні ми поговоримо про п’ять поширених ситуацій, де краще відразу звернутися до юристів, щоб заощадити важливі ресурси. 

Основа основ. Реєстрація ФОП

Незважаючи на те що цю процедуру в нашій країні в останні роки сильно спростили, підприємці як і раніше продовжують стикатися з труднощами самостійного відкриття бізнесу. Найчастіше вони пов’язані із взаємодією з держ.органами, а також постійними оновленнями форм документів.Юридичне супроводження відкриття ФОП – хороший спосіб заощадити час і нерви. Краще не відволікатися на формальності, а займатися більш важливими завданнями бізнесу: продажами, кадрами, розвитком.

Податкові питання на засипку

Найчастіші ситуації, коли підприємці, звертаються за юридичним супроводом, – питання податкового навантаження та взаємодії з фіскальною службою. На старті бізнесу допомога юриста може знадобитися для вибору системи оподаткування, найбільш підходящою для запропонованого виду діяльності. А вже в процесі роботи можуть виникати суперечки з податковими органами. Наприклад, в результаті податкової перевірки контролери необгрунтовано накладають штраф на підприємця. В такому випадку необхідно оскаржити їх рішення. І тут без кваліфікованого юридичного супроводу не обійтися.

Без договору нікуди

Укладення договору з контрагентом – частина щоденної підприємницької плинності, а й в ній можуть бути приховані ризики. Наприклад, підписуючи договір, наданий партнером, ви можете втратити якісь важливі нюанси або ж двозначні формулювання пунктів. А це в підсумку може коштувати вам збитків. Тому найкраще підготувати свій варіант договору і наполягати на його підписання. До підготовки типового договору для вашої діяльності теж найкраще залучити професійного юриста. Один раз склавши грамотний типовий договір, ви убезпечите свої майбутні угоди.

Без юриста немає позову

Займаючись бізнесом, ви стикаєтеся з різними ситуаціями і питаннями. Дуже часто вони виявляються спірними і дозволити їх можна тільки в суді. Для того щоб грамотно представити свої права в судовому процесі, важливо серйозно підійти до підготовки. Грамотно складений позов, скарга або інший документ – половина успіху. Тому в такій ситуації теж знайдеться робота для юриста-професіонала.

Консультації по господарської діяльності

Кожен новий підприємницький день приносить багато нових питань. Оновилося законодавство, що регулює вид діяльності, яким ви займаєтеся, з’явилися нові форми податкової звітності, змінилися терміни подачі звітів або сплати податків, виникла трудноразрешимая ситуація з контрагентом, складності з наймом або звільненням співробітників. Кожен день підприємцю доводиться приймати важливі рішення. Юрист допомагає розібратися в нюансах, пропонує кілька варіантів рішення, підказує їх плюси і мінуси, а також показує ризики в кожному випадку. Керуючись такою інформацією, підприємець зможе тверезо оцінити ситуацію і прийняти дійсно ефективне рішення. Тому юридична консультація – відмінний управлінський інструмент для підприємця. Як бачимо, навіть на старті бізнесу допомога юриста може бути вкрай корисна, не кажучи вже про зростаючий бізнесі. Саме тому досить часто починаючи власну справу, підприємці закладають в бізнес-план витрати, пов’язані з юридичною підтримкою. У всіх країнах, що розвиваються постійне юридичний супровід вважається запорукою успішної бізнес-діяльності. Тому не варто ризикувати в складних ситуаціях, а відразу заручитися підтримкою професіоналів. Успішної вам підприємницької діяльності.   [contact-form-7 id=”868″ title=”Форма в шапці”]