- Створювати ОСББ та самостійно укладати договори з компаніями, що надають житлово-комунальні послуги.
- Жителі на зборах вибирають керуючого (ним може бути як приватний підприємець, так і компанія), який укладає договори на обслуговування будинку з приватними ЖЕКами.
ЖЕК не при справах? Що змінює новий закон про права співвласників багатоквартирних будинків в Україні?
Президент України 8 червня 2015 р підписав Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Документ набирає чинності з 1 липня 2015 року. Тепер у власників житлових і нежитлових приміщень багатоквартирних будинків з’являться нові права та обов’язки. Про подробиці та нюанси закону розповідає юрист, керівник відділу реєстрації Корпорації «Глобал Консалтинг» Тетяна Майорова-Отморская.Закон передбачає передачу функцій з управління багатоквартирним будинком об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об’єднань співвласників багатоквартирного будинку) або управителю. Співвласники мають визначитися протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом, а саме до 1 липня 2016 року.
Таким чином, власники житлових та нежитлових приміщень у багатоквартирних будинках повинні вибрати форму управління. Варіантів всього два: