письменная юридическая консультация

Умови для ведення бізнесу в нашій країні, на жаль, поки не дуже райдужні. Тому у підприємців і управлінців щодня виникають десятки питань, для вирішення яких доводиться звертатися за допомогою юриста. В окремих випадках від юриста може знадобитися письмова юридична консультація. Пропонуємо розглянути, коли може виникати така необхідність і що собою являє така консультація.

Усна або письмова консультація юриста. Що вибрати?

Щоб ефективно вести свій бізнес в українських реаліях, керівник або самостійно занурюється в законодавчі нюанси і вимоги, які диктують правила ведення діяльності, або ж залучає для цього юриста. Багато співпрацюють з юристом на постійній основі. Цього може вимагати вид обраної діяльності, наявність зовнішньоекономічного напрямку, складних питань трудових відносин, конфліктів з контролюючими органами та ін. Як правило, для вирішення таких питань досить оперативної усної консультації. Але є випадки, коли потрібна саме письмова юридична консультація. Що це за випадки? Ось деякі з них:
  • Потрібен офіційний юридичний висновок для надання керівнику, засновнику, партнеру, контрагенту та ін.
  • Потрібно глибоке опрацювання питання, юридичний аналіз з посиланнями на законодавчі акти та ін.
  • Потрібно опрацювання кількох можливих варіантів вирішення питання та рекомендації юриста щодо вибору найбільш оптимального.
  • Потрібна глибока проробка юридичних ризиків і наслідків.
  • Потрібно опрацювання кількох схем роботи при запуску нового виду діяльності з точки зору податкового навантаження, взаємовідносин з контрагентами, організаційно-правової форми, кадрових нюансів та ін.
 

Плюси і мінуси письмової консультації юриста

Які переваги для клієнта дає консультація юриста в письмовому вигляді? По-перше, на руках у вас буде документ з роз’ясненнями юриста і посиланнями на законодавство, який ви можете використовувати для формування правової позиції при суперечках з третіми особами: контролюючими органами, контрагентами, недобросовісними партнерами; а також для складання позову або скарги та ін. По-друге, письмова консультація дає вам більше впевненості та більше інформації для прийняття правильного рішення. По-третє, на відміну від усної консультації, письмова допоможе вам запам’ятати всі деталі та нюанси, про які розповів юрист. До неї можна буде повернутися через деякий час, якщо буде необхідність. До мінусів такої роботи з юристом можна віднести більш високу вартість у порівнянні з усною консультацією, так як на письмове опрацювання питання та оформлення фахівцеві потрібно більше часу.

Як оформляється письмова консультація, що в неї входить?

Що собою являє результат роботи юриста над письмовій консультацією? Це друкований документ (також може бути і в електронному вигляді), як правило, на офіційному бланку фахівця або юридичної фірми, яка вас обслуговує, з докладно розписаною відповіддю на ваше запитання, рекомендаціями і висновками юриста. Документ повинен містити посилання на чинне законодавство, список проаналізованих нормативно-правових актів і документів. У разі необхідності в ньому можуть бути приклади судової практики, які відносяться до вашого запитання.

Від чого залежить вартість письмовій юридичної консультації?

Вартість письмовій юридичної консультації, в більшості випадків, залежить від кількості витрачених фахівцем годин на розробку консультації. Кількість годин множиться на вартість години роботи юриста. Якщо ви хочете дізнатися вартість письмової консультації в нашій компанії, звертайтеся до наших фахівців або скористайтеся формою замовлення послуги. Також ви можете почитати відгуки клієнтів, для яких ми готували письмову консультацію. [contact-form-7 id=”868″ title=”Форма в шапці”]