Якщо в списку планів на 2018 рік у вас є пункт «Створення та реєстрація бізнесу», саме час подумати про його реалізацію. Сьогодні ми разом з підприємцями розбираємося у всіх нюансах відкриття ФОП в сфері послуг.Ми вирішили умовно розділити наш матеріал на дві частини: податкову та реєстраційну. Так як від вибору системи оподаткування залежать багато моментів реєстраційної процедури, почнемо саме з податкової частини.
Створення та реєстрація бізнесу починається з податків
Отже, для фізичної особи-підприємця, яка планує заробляти наданням послуг, найоптимальнішим варіантом буде сплата єдиного податку за спрощеною системою оподаткування. ФОП може вибирати для себе одну з трьох груп спрощенки. Однак необхідно враховувати, що кожна група має свої умови і обмеження.
Орієнтуючись на ці критерії, ви зможете визначитися з відповідною для вашого бізнесу групою. Далі починається етап офіційного відкриття вашої підприємницької діяльності.
Відкриття бізнесу по кроках
Створення та реєстрація бізнесу- це внесення запису про реєстрацію підприємця до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Щоб це зробити, потрібно пройти кілька етапів.
Пеший – вибір коду діяльності за класифікатором видів економічної діяльності (КВЕД). Цей код знадобиться вам при заповненні реєстраційної картки. Тому необхідно заздалегідь вибрати назву і код одного або декількох видів діяльності, які плануєте здійснювати. Користуватися при цьому потрібно класифікатором ДК 009: 2010. Наприклад, тут – kved.ukrstat.gov.ua/KVED2010/kv10_i.html.
Поставтеся до цього кроку серйозно. Обрані вами коди будуть також вказані в реєстрі платників єдиного податку. А невірно вказаний код або назва виду діяльності може привести до питань з боку податкових органів, штрафів і навіть позбавлення права бути на спрощеній системі.
Другий – підготовка документів. При створенні бізнесу від підприємця потрібно подати держреєстратору кілька документів:
- Заява про реєстрацію ФОП (форма 10). У ній майбутній підприємець вносить всю інформацію, що стосується відкриття бізнесу. У тому числі і види діяльності, обрані за КВЕД. Заповнювати заяву потрібно українською мовою в друкованому вигляді або від руки, але друкованими літерами.
- Заява про застосування єдиного податку. Тут ви вказуєте інформацію, що стосується обраної раніше групи.
- Якщо ви плануєте бути платником єдиного податку на 3 групі з ПДВ, потрібно відразу надати і заяву про реєстрацію як платника ПДВ.
- Паспорт та ІПН майбутнього підприємця.
Третій – подача документів держреєстратору.
Подати документи можна через Центри надання адміністративних послуг, відправити звичайною або електронною поштою з описом вкладення. У відповідь реєстратор повинен надати копію опису прийнятих документів.
Документи у відповідність до чинного законодавства повинні бути розглянуті протягом 24 годин і, якщо все заповнено правильно, до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вноситься запис про реєстрацію вашого ФОП, а підприємцю видається виписка з реєстру, яка підтверджує відкриття вашого бізнесу.
Після внесення запису до реєстру підприємець автоматично стає на облік в органах статистики та податкової, куди він буде регулярно здавати звітність та сплачувати податки.
Якщо заяви про обрання спрощеної системи та реєстрації платником ПДВ підприємець не подав відразу із заявою на реєстрацію ФОП, то після появи запису в реєстрі ці заяви потрібно подати безпосередньо в податкову. Експерти рекомендують робити саме так, тому що заяви, подані відразу, часто губляться.
Після цього від нього ще потрібно зареєструвати в податковій за місцем прописки книгу обліку доходів (для платників єдиного податку без ПДВ) або книгу обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку з ПДВ).
В окремих випадках для початку роботи підприємцю ще може знадобитися відкриття рахунку в банку (якщо передбачається безготівковий розрахунок) і виготовлення печатки.
Після цього підприємець готовий до старту і надання послуг.
Сподіваємося, ми були вам корисні. Вдалого вам старту!
[contact-form-7 id=”868″ title=”Форма в шапці”]