Коли бізнес виходить на зовнішні ринки – це величезний прогрес в його розвитку і велика відповідальність для власника. Нові ринки, нові правила гри, нові вимоги законодавства. Складнощів і питань маса, саме тому досить часто українські підприємці, що працюють з компаніями-нерезидентами, шукають підтримки у юристів. Сьогодні поговоримо про те, як саме юристи можуть допомогти бізнесу з ЗЕД.

Останні нововведення в роботі з компаніями-нерезидентами

Перш за все не зайвим буде згадати деякі законодавчі зміни, що відбулися останнім часом і які зачіпають український бізнес, провідну зовнішньоекономічну діяльність. На початку 2017 року набув чинності закон №1724, в зв’язку з яким:
    • по-перше, ЗЕД-контракти можуть бути укладені в електронній формі. Для того щоб працювати з компанією-нерезидентом і отримувати від неї грошові кошти, вже не обов’язково оформляти договір в паперовому форматі.
    • по-друге, для того щоб договір вважався підписаним, досить просто обмінятися з партнером відсканованими версіями по електронній пошті.
    • по-третє, ЗЕД-контрактом може бути і просто інвойс (рахунок), який теж не обов’язково відправляти в банк в паперовому форматі, його досить надати в електронному вигляді (наприклад, у форматі pdf).
    • по-четверте, банк не має права вимагати від підприємця, який надає договір або інвойс англійською мовою, перекладати його українською. Ця вимога справедливо тільки до документів на інших мовах.
 

Юридична допомога бізнесу з ЗЕД: коли і навіщо?

А тепер давайте розглянемо кілька ситуацій, коли підприємцю, який працює з компанією-нерезидентом, краще звернутися за допомогою до юристів.Підготовка ЗЕД-контрактівДуже часто до нас звертаються клієнти, яким потрібно скласти ЗЕД-договір. Самостійно розібратися з цим завданням складно, так як необхідно розуміти нюанси та українського законодавства, і тієї країни, з резидентом якої доведеться працювати. Також можуть бути ситуації, коли іноземні партнери надають свій варіант контракту і тоді однозначно краще залучити юриста для оцінки ризиків і експертизи такого документа.Проблеми митного оформленняМаса питань і складнощів виникає при ввезенні / вивезенні товару за кордон. Якими документами необхідно супроводжувати товар, як і де їх отримати, що робити якщо виникли суперечки з митним органом. У таких ситуаціях теж без юридичної допомоги не обійтися.Консультації з податкового законодавстваЩе один важливий і складний момент – оподаткування. У бізнесу з ЗЕД свої вимоги і правила щодо оподаткування. А ситуації, в яких ці правила потрібно враховувати, можуть виникати буквально кожен день. Тому не зайвим буде консультуватися з досвідченим юристом, щоб уникнути непотрібних проблем з перевіряючими.Спори з митними та податковими органамиСпори з цими органами – не рідкість для компанії, яка веде зовнішньоекономічну діяльність. Митники часто перевищують свої повноваження і підприємці стикаються або з порушенням правил декларування, або із зайвою стягненням митних платежів і т.д. Звертатися до суду, якщо мирним шляхом залагодити суперечку не вдалося, – нормальна практика і без юридичної допомоги тут не обійтися. Ми розглянули найбільш часті ситуації для бізнесу з ЗЕД, в яких може знадобитися професійна допомога юристів. Насправді їх набагато більше. І щоб не втрачати час, зберегти нерви і уникнути фінансових і юридичних помилок, розумніше в складних ситуаціях звертатися до юристів, які розбираються в тонкощах і особливостях ЗЕД-законодавства [contact-form-7 id=”868″ title=”Форма в шапці”]